Bizi Sosyal Medya Adreslerimizden Takip Ederek Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz

Pazartesi-Cuma 09:00-18:00

Ortak Ofis Nedir?

Günümüzde internet, sosyal medya gibi platformların kullanımının yaygınlaşması sebebiyle freelancer çalışma şekli gittikçe yaygınlaşmıştır. İnsanlar evinde oturup bilgisayar başında para kazansalar da bu işi yapan bazı insanlar ev ortamından sıkılıp toplu çalışma ortamlarına ihtiyaç duymaktadır. Ortak ofis ise bu şekilde çalışan insanlara çözüm olarak ofis hizmeti vermektedir. Tabi ki sadece freelancer çalışanlarına değil bu hizmeti almak isteyen herkese kullanımı açıktır. Ortak ofisi kısaca özetlemem gerekirse farklı iş dalları yapan, farklı şirketlerde çalışan insanların bir çalışma alanını beraber kullanmasına denir.

KİMLER ORTAK OFİSTE ÇALIŞMAYI TERCİH EDİYOR?

Ortak ofisleri genelde freelancer ya da home ofis çalışanları tercih etse de farklı iş dallarından insanları da görmek mümkün. Günümüzde home ofis çalışma şekli gittikçe yaygınlaşsa da ev ortamından sıkılan birçok insan ofis ortamında çalışmak istediği için Ortak ofis alanlarını tercih etmektedir. Ayrıca Ortak ofisler ekonominin de getirdiği ofis maliyetini düşürmek isteyen firmalar, şirketler tarafından da tercih edilmektedir.

ORTAK OFİSLERDE KİRALAMA ŞEKİLLERİ NASILDIR?

İnternet kullanımının çok yaygın olmasının getirdiği freelancer çalışma ortamı sunan ortak ofisleri isterseniz internet üzerinden isterseniz de bir irtibat numarası üzerinden tek kişilik masalar ya da grupça çalışacaksanız odalar şeklinde kiralama yapabilirsiniz. Bu şekilde çalışan alanlarda sadece saat, gün, hafta, ay gibi kiralama sürenize bağlı kiralama bedeli ödersiniz.

ORTAK OFİSLERDE NE GİBİ HİZMETLER VERİLİYOR?

Ortak ofislerde Kiraladığınız siteye, firmaya ve kiralama bedeline göre çeşitli hizmetler verilmektedir. Örnek verecek olursak ofis temizliği, sekreterlik hizmeti, ofis ekipmanları, İnternet, diğer odaları kullanma imkanı (toplantı odası) gibi çeşitli hizmetler alabilirsiniz.

ORTAK OFİSLERİN İNSANLARA SAĞLADIĞI YARARLAR NELERDİR?

Yukarı da da bahsedildiği gibi maliyeti düşüktür. Kullanım sürenize göre günlük, aylık ya da yıllık olarak kiralayabilirsiniz. Kira masrafı düşüktür. Ofisi kullandığınız süre için parasını ödersiniz. Tercih ettiğiniz yere göre ücretsiz toplantı salonu hizmeti alabilirsiniz. İsterseniz yasal olarak işyeriniz olarak gösterebilirsiniz. Bireysel ya da toplu ofis açmak istediğinizde almanız gereken mobilya, dekorasyon hizmeti, tamirat gibi konulara para harcamanız gerekmez. Yine kendi ofisinizde ödemeniz gereken doğalgaz, su, elektrik, aidat, ısıtma, güvenlik, tabela vergisi gibi hizmetleri karşılamanız gerekmez. Uzun süreli kiralama da peşin ödediğiniz takdirde indirim imkanı bulunur. Adınıza gönderilen posta, kargo gibi paketler siz olmasanız da kabul edilir ve uğraşmanız gerekmez. Bunlar gibi birçok hizmete Ortak ofisleri kullanarak sahip olabilirsiniz.

ORTAK OFİSLER TUTULURKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Kullanım koşulları, sağlanan imkanlar, internet imkanı, hızı, ofis içerisinde ki imkanlar, (koltuk, masa, fax, çıktı, kağıt vb.) ofis kullanımında saat sınırlaması var mı, toplantı odası kullanımı ücrete dahil mi, misafirlerin girişi için ayrıca bir bedel ödeniyor mu gibi sorulara Ortak ofisler tutulmadan önce dikkat edilmesi gerekir.

Ön Başvuru Formu